magazin
Lichter Péter avantgárd kisfilmjei (Rimbaud, Polaroidok) után egész estés művészhorrort forgatott, minimális stábbal és büdzséből, függetlenül,…
továbbmagazin
Gróf Batthyány Ervin néhány hete feltámadt a halálból, hogy rendet tegyen a 21. században, a kihalás szélére kerülő méhek, pedig anti-globalista…
továbbhír
Március 7-én, szombaton Szirtes András filmklubjában a kortárs magyar kísérleti film három alkotójától láthatnak válogatást az érdeklődők: Igor és…
továbbhír
Lichter Péter No Signal Detected című kísérleti filmjét beválogatta programjába Ázsia legnagyobb avantgárd filmekre fókuszáló fesztiválja, a szöuli…
továbbhír
A Prizma filmművészeti folyóirat néhány hete elindította saját weboldalával párhuzamosan futó, kizárólag a kortárs avantgárd / kísérleti filmes…
továbbhír
A Look Inside The Ghost Machine című kísérleti filmet meghívta New York-i Tribeca Filmfesztivál - tudatta a Magyar Filmunió.
továbbhír
A Lichter Péter Kazetta című kísérleti dokumentumfilmjét január 25-én műsorára tűzi a Los Angelesben megrendezett MIA nevű film és videóművészeti…
továbbhír
A francia Collectif Jeune Cinema által alapított kísérleti filmes mustra, a Festival des Cinema Differents külön programot szentel a kortárs magyar…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié